Підтримуйте дитину словами і вона знайде у вас надійного друга. А навчите її підтримувати себе, вона стане собі надійним другом на усе життя 👌
🧜 На що треба звертати увагу батькам, коли ми прагнемо відволікти дитину від переживань і зацікавити її?
🧚♂️ Під час кризових ситуацій важливо зберігати контакт з дитиною та забезпечити її психоемоційну стабільність, що стане для дитини своєрідною опорою. При цьому така взаємодія має сприяти розвитку дитини. У цьому допоможуть прості вправи та ігри.https://youtu.be/Ojv7nMBkxMA?si=No9xIwGsYLkTcMrz
Чи знаєте ви основну мову любові своєї дитини? Чого вона потребує найбільше: тактильного контакту, похвали чи подарунків?
Розуміння бажань і потреб дітей – це шлях до міцних стосунків із ними.
Це дійсно дієвий спосіб — "дихальні практики". З їх допомогою дитина може заспокоїтися, узяти під контроль тривогу та прояви стресу.
Набір з 15 карток «Вдих-видих» від дитячої психологині Світлани Ройз зроблені таким чином, щоб підсилити цей ефект ще й фізичними діями. Коли дитина одночасно робить дихальну практику, торкається паперу чи столу, коли пальчик відчуває стійку поверхню, око стежить за рухом, це одночасно задіює низку процесів, які допомагають стабілізуватися.
«Якщо хочеться додому: поради щодо стабілізації психологічного стану батьків та дітей, які залишили свої домівки» — брошура про етапи адаптації до нового життя/дому та містить поради як підтримати дітей різного віку в нових для них умовах.