📖 Як би нам не хотілося, не вдасться ізолювати дітей від теми війни. Допомогти підібрати слова для таких непростих розмов і прожити цей складний досвід можуть книги для молодших підлітків, що торкаються тем війни. Ось маленька добірка:
📚«Мирослава та інші з нашого двору» https://bit.ly/3k2KGWt
📚«З води у воду» https://bit.ly/3YBIODa
📚«Пси, які приручають людей» https://bit.ly/3XG8c9j
📚 «Чубзики» описує її в жанрі фентезі https://bit.ly/3xt5ycy
📚«Ми живемо на краю вулкана» описує події Другої світової війни https://bit.ly/3Xzjlci
📚«Куди і звідки» піднімає тему внутрішньо переміщених осіб https://bit.ly/3IuMXTV
👨👩👧👦 Книги можуть стати доброю підтримкою для дітей під час переживання травматичних подій.
Як пояснити дітям, чому їх ведуть у лікарню рятувати від якихось там вірусів?
Казка “Лілі, яка потоваришувала з вірусами та здійснила їхню найбільшу мрію”. Книжка розповідає про збудників різних хвороб: грипу, коклюшу, дифтерії, кору, краснухи, правця, поліомієліту. Завантажуйте книжку на сайті Спільнотеки та читайте, коли вам буде зручно!
Байка належить до жанру дидактичної літератури, в якому разом із короткою розповіддю прозою чи віршем сформульовано моральний висновок, що надає розповіді алегоричного характеру. Головним принципом творення байки є алегорія – перенесення рис характеру людей в образи тварин, птахів риб, рослин тощо. Розповідною частиною байка подібна до казки, новели, жарту, а висновком-мораллю – до прислів`їв і приказок. У байці найчастіше наявний комізм або соціальна критика.
Значення казок у вихованні дітей важко переоцінити. Накопичуючи у собі мудрість колишніх поколінь, вони мають справді чарівну силу: навчальну, розвивальну, творчу. Варто відзначити, що казки впливають на формування мислення дитини, на її поведінку протягом усього дитинства з перших днів життя.
ОНЛАЙН-КАЗКИ